Немає зарезервованих препаратів

Як відрізнити підроблені медикаменти від оригінальних?

Що, як і чому підробляють? Як відрізнити підробку від справжніх ліків? Виявляється, іноді підробки навіть корисні...

 

Що підробляють

Першою виявленою підробкою на російському фармацевтичному ринку був кровозамінник виробництва Красноярського фармацевтичного заводу. Відбулося це в 1997 році. З тих пір кількість фальсифікованих ліків зросла у багато разів і зараз обчислюється сотнями. Згідно недавній заяві замміністра охорони здоров`я Росії, кожен тридцятий медикамент, що продається в наших аптеках, - підробка. Але це офіційні дані. За неофіційними ж, фальсифіковано до 30% всієї фармацевтичної продукції.

 

Підроблюють і дорогі, і дешеві препарати. Найчастіше це відомі медикаменти з вираженими лікувальними властивостями. Найбільша кількість фальшивок відмічена серед антибіотиків, що особливо небезпечно. Адже подібні препарати приймають при серйозних захворюваннях, нерідко, коли виникає реальна загроза для життя пацієнта.

67% підробок - продукція вітчизняної фармацевтичної промисловості, 31% - зарубіжного виробництва, 2% - прибувають до нас з країн СНД. Найбільші постачальники імпортних підробок - Китай, Індія, Пакистан, Чехія, Польща, Болгарія, Латвія.

 

 

Як підробляють

 

Головних прийомів підробки ліків - чотири.

 

"Ліки-пустушки". У них найчастіше взагалі відсутня лікарська основа. До речі, це не означає, що вони не лікують. Доведено, що на деяких людей плацебо - саме так "ліки-пустушки" називають медики - діють нітрохи не гірше за справжні медикаменти. Теоретично їх вживання безпечне. Хоча, якщо при серцевому нападі прийняти "пустушку", наприклад, нітрогліцерину, все може закінчитися плачевно. Найвідоміший приклад "ліків-пустушок" пов`язаний з антибіотиком сумамедом хорватської компанії Pliva. Кілька років тому ця компанія почала експортувати ліки до Росії. Через деякий час лікарі стали скаржитися, що вони не дають очікуваного ефекту. Представники Pliva купили в декількох аптеках свій медикамент і відправили до Загреба, в лабораторію. Перевірка показала, що в капсулах відсутня активна речовина.


Детальніше читайте на УНІАН: http://health.unian.ua/country/338511-yak-vidrizniti-pidrobleni-medikamenti.html

2016 © Всі права захищено
Ми в соц. мережах