Немає зарезервованих препаратів

Перша допомога при кровотечі

Якщо людина втратить більше одної літри крові - вона може померти. При пораненні великої артерії така кількість крові може витекти за кілька хвилин. Тому зупинка сильної кровотечі є такою ж невідкладною допомогою, як штучне дихання і масаж серця. 

 

Для зупинки кровотечі (в загальному випадку) потрібно: 

1. Підняти поранену частина тіла якнайвище і придавити рану хусткою або шматком тканини. 

(Якщо поранена рука нижче ліктя або нога нижче коліна - зігніть лікоть або коліно. Таким чином, можна знизити потік крові, де рана кровоточить.) 

 

2. При сильній артеріальній кровотечі (якщо кров яскраво-червона і пульсуюча) необхідно передавити артерію за допомогою джгута. 

 

(Джгут необхідно накладати вище рани, тобто між раною і серцем. Више ліктя і вижче коліна, так як в нижній частині кінцівок знаходяться дві кістки, що утруднює стискання і відповідно інтенсивність кровотечі.

 

Місця, де найлегше передавити артерію показані на малюнку. В точках 1 і 2 перетискаються артерію потрібно не джгутом, а пальцями. 

 

Джгут можна зробити з ременя, мотузки, скрученого шматка тканини. Під джгут потрібно покласти рушник або шматок тканини. Потрібно обов'язково зафіксувати час накладання джгута, так як максимальний час накладання в холодну пору становить до 1 год, в теплу пору 1,5-2 години.

 

Якщо джгут спричиняє сильний біль, допускається на деякий час зняти його, щоб дати потерпілому відпочити від болю. Перед цим необхідно щільно притиснути пальцями судину, по якій кров йде до рани. Розпускати джгут слід дуже обережно і повільно.) 

 

3. Накласти пов'язку, що давить 

(Покладіть на рану марлеву пов'язку або складену хустку. На серветку підкласти щось тверде, наприклад моток бинту або мобільний телефон.

 

Забинтовувати слід у напрямку від рани до серця - щоб в кінцівки залишилося якомога менше крові - це допоможе знизити біль. Якщо немає під рукою бинту - використовуйте шматок тканини або туалетний папір. Закріпити пов'язку можна шпилькою або пластирем

 

Накладену пов'язку знімати не можна, замість цього коли кровотеча не  зупиняється, потрібно накласти іншу пов'язку поверх першої, так як це може призвести до посилення кровотечі). 

 

Ні в якому разі не можна витягати предмети, що знаходяться в рані - це може значно посилити кровотечу і пошкодити тканини. Якщо з рани стирчить ранячий предмет або кістка - зробіть з марлі і вати тампон у формі бублика, який буде його оточувати і закріпіть його пов'язкою. 

 

При підозрі на внутрішню кровотечу хворий повинен бути негайно госпіталізований. На місце передбачуванї кровотечі кладуть лід або холодні компреси.

 

 

 

 

2016 © Всі права захищено
Ми в соц. мережах