Немає зарезервованих препаратів

Ліки під час спеки - що варто знати?

Перш за все, потрібно уважно вивчити, які умови зберігання вказані в інструкції кожного лікарського засобу, та суворо їх дотримуватися. Адже під впливом високих температур повітря та нагрівання на сонці діючі речовини в ліках мають властивість руйнуватися. Порушуючи умови зберігання препаратів, у кращому випадку можемо отримати ліки, які не будуть діяти. В гіршому – нашкодимо своєму здоров’ю.

 

Для кожного лікарського засобу фахівці визначили притаманні саме йому температурні обмеження, які мають бути забезпечені при транспортуванні та зберіганні. Наприклад, знеболювальний та протизапальний препарат «Нурофен» витримує до плюс 25, зазначає його виробник. Якщо суспензію зберігати при вищій температурі, то це може спричинити різкий вияв побічних ефектів. Як-от різноманітні висипання на шкірі, нудоту, блювання, головний біль, запаморочення.

 

Ні в якому разі не можна зберігати лікарські засоби під впливом прямих сонячних променів. Зокрема, на підвіконні. В разі, якщо температурний режим буде порушено, діюча речовина лікарського засобу може змінити свої лікувальні властивості і замість очікуваної допомоги нанести шкоду хворому, - зазначають спеціалісти.


У літню спеку варто взагалі з обережністю вживати будь-які ліки. Принаймні, слід порадитися з лікарем і бути дуже уважними до стану свого організму. «Люди, які отримують медикаментозні засоби, повинні проконсультуватися з лікарями стосовно дози препаратів, які вони отримують. Тому що на фоні підвищеної температури ліки можуть виявляти як слабшу дію, так і агресивнішу», - попереджає головний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко. Зокрема, це застереження стосується медичних препаратів, які знижують тиск – у спеку вони діють занадто агресивно. Тому для гіпертоніків у спеку важливо звертати увагу перш за все на болі у серці. Якщо вони виникають – це є передвісником досить важких наслідків, відзначає лікар.

 

Багато хто, купуючи ліки в аптеках, навіть не задумується де і в яких умовах вони зберігаються. 

 

Необхідно розуміти, що в кожній аптеці, аптечному складі повинна бути достатня кількість холодильників. Також, у кожній аптеці має бути кондиціонер, який призначений для контролю температури. Адже у спеку «кімнатна температура», про яку йдеться в інструкції до лікарських засобів, вища, ніж в іншу пору року. Аптечні мережі повинні чітко слідкувати за дотриманням усіх умов зберігання ліків та консультувати клієнтів, якщо певні ліки потребують особливого режиму зберігання. В аптеках, перш за все, звертайте увагу на температуру в приміщеннях, наявність кондиціонеру.

 

2016 © Всі права захищено
Ми в соц. мережах