Немає зарезервованих препаратів

Головний біль. Як найкраще з ним впоратись?

Виділяють понад дві сотні різноманітних причин появи головного болю. Він може з’явитися і внаслідок пережитого стресу та тривоги, і через гормональні зміни, і через незручне положення голови під час сну, нерегулярне харчування, травми, напруження, гострі запахи та навіть через зміну погоди. Але яка б не була причина, терпіти головний біль завжди важко, а іноді – просто нестерпно.

Якщо він незначний, найкращим вирішенням проблеми буде лягти відпочити та постаратися розслабитися. Якщо ж головний біль довго не проходить — обов’язково треба звернутися до лікаря. Це може бути симптомом якогось серйозного захворювання. 

Типи головного болю

Судинний головний біль. Пояснюється зниженням тонусу артерій та дрібних судин. Може виникати не лише в літніх людей, а й у підлітковому віці. Нерідко юнаки і дівчата скаржаться на раптову слабкість, напади сильного головного болю, нудоту, потемніння в очах. Все це характерні симптоми вегетосудинної дистонії. При виявленні таких проблем необхідно звернутися до спеціаліста.

Головний біль м’язового напруження. Пов’язаний безпосередньо з напругою м’язів в області шиї та голови. Це найпоширеніший вид болю. Здається, що голова начебто стиснута в обруч, людину дратує яскраве світло, гучні звуки, спостерігається підвищена нервовість. За статистикою, 80% людей хоча б раз у житті переживали цей тип болю.

Ліквородинамічний біль. Він має «розпираючий» характер, здається ніби щось тисне зсередини, біль збільшується при напруженні, зміні положення голови, кашлі. Гірше стає від ходьби й при прийнятті вертикального положення. При цьому виді болю обов’язкова терапія.

Невралгійний головний біль. Зазвичай такий біль пацієнти описують словами «як блискавка», «як струм», «пронизує», «стріляє». Має приступоподібний характер та визначається наявністю пускових зон, подразнення яких провокує поширення болю у сусідні ділянки.

Галюцинаторний головний біль (психалгія). Психогенний фантомний біль. Справжньої фізичної причини болю немає, однак є психологічне відчуття і сприйняття цього болю. Найчастіше психалгії спостерігаються при неврозах різних типів. Окрім головного болю, хворі можуть відчувати тривогу та страх.

Головний біль змішаного генезу. Різні типи головного болю поєднуються через нашарування причин. 

Мігрень та хронічний головний біль

Мігрень проявляється як повторювальні приступи головного болю, що починається від лобно-скронево-очничної області та поширюється на половину голови. Діагностика та лікування мігрені здійснюється у поліклініці лікарем-неврологом. Зазвичай тривалість лікування становить від одного дня до тижня. В основі цього захворювання лежить спадкова неповноцінність нейрогуморальної регуляції.

Особливої актуальності останнім часом набула проблема хронічного болю. Дані епідеміологічних досліджень просто вражають. Так, хронічним головним болем страждають 36% жінок і близько 20% чоловіків в Європі. І це офіційна статистика! Не можна не враховувати того факту, що значна частина хворих не звертаються за кваліфікованою медичною допомогою. Часто люди використовують безрецептурні анальгетики, зловживання якими призводить до розвитку побічної дії. 

Цікавить відкриття аптеки під ключ?

2016 © Всі права захищено
Ми в соц. мережах