Немає зарезервованих препаратів

Аптечний бізнес в Україні. Специфіка відкриття

Для здійснення торгівлі лікарськими препаратами в першу чергу необхідна відповідна ліцензія, отримати яку можуть тільки аптечні установи. Це аптеки, аптечні кіоски, пункти, бази та інші види установ, що мають необхідні дозволи, кваліфікований штат співробітників і всі відповідні документи.

Отримання окремої ліцензії не вимагають тільки структурні підрозділи: пункти або кіоски, які функціонують разом з аптекою по її ж ліцензії. Для них досить офіційно виданої копії.

Правила торгівлі лікарськими засобами регламентовані законодавством і відповідними нормативними актами. Вимоги пред'являються на кожному етапі, від вибору та облаштування приміщення до підготовки персоналу.

 

Організаційні моменти

Відкриття аптеки складається з декількох етапів:

  • Вибір приміщення: його розташування, відповідность ліцензійним нормам, розрахунок площі, розташування виходів, перший поверх. Серед маркетингових переваг – розміщення в людних місцях, в житлових районах з високою щільністю населення, поблизу від місць масового скупчення людей.

  • Визначення формату: це може бути невелика аптека біля будинку, дискаунтер або повноцінний фармамаркет. Від цього залежить комплектація приміщення, асортимент препаратів та всі подальші організаційні моменти.

  • Отримання ліцензії: можливо тільки після збору і надання всіх необхідних документів, свідчень і дозволів.

  • Торговельне обладнання, технічне та програмне забезпечення: підбирається з урахуванням формату аптеки і актуальних завдань.

  • Підбір персоналу: співробітники повинні мати не тільки комунікаційні навички, а й професійні фармацевтичні знання.

Тільки після цього можна переходити до вибору постачальників, укладання договорів, замовлення і продажу перших партій.

 

Способи початку аптечного бізнесу

Можна виділити кілька основних способів початку аптечного бізнесу:

  • Самостійне відкриття. Основний плюс – незалежність. Справа повністю належить її власнику, як і всі права та можливості. Основний мінус – відсутність відповідного досвіду та підтримки істотно ускладнює як процес відкриття, так і подальший розвиток підприємства.

  • Послуги фірми. Існують спеціалізовані компанії, які допоможуть з відкриттям справи. Основний плюс – організаційними питаннями займуться професіонали з багатим досвідом саме в даній сфері, що істотно збільшує шанси на успіх. Мінус – необхідність оплати співпраці і неповна самостійність.

  • Можливість купити франшизу аптеки. Наприклад, франчайзингова система «Добрий аптекар» передбачає співпрацю з уже готовою торговою маркою з ім'ям, брендом і власною робочою бізнес-моделлю. Разом з придбанням франшизи купується також допомога при отриманні ліцензії, при організації робочого процесу і контролю, при навчанні персоналу та при вирішенні інших робочих питань.

Останнім часом активно розвиваються саме торгові мережі, адже купити франшизу аптеки – набагато надійніше і безпечніше. Новому підприємству складно, а іноді – майже неможливо вижити в умовах постійної жорсткої конкуренції. Співпраця з існуючою торговою маркою автоматично вирішує більшість проблем, забезпечує певні гарантії, спрощує управління і логістику, дозволяє не сумніватися в якості постачальників і ціновій політиці.

 

2016 © Всі права захищено
Ми в соц. мережах